Trampská nota Padochov - 25. ročník

10. - 12. května 2019      

pořádá:  Sdružení pooslavských osad - SPO
 

 

 

(kliknutím na obrázek

jej zvětšíte)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

     

     

 

Pětadvacátý ročník festiválku počal v pátečním podvečeru na sokolovně v Padochově a sice blokem seskupení Bounty za pomoci části pořadatelů a také muzikantů z řad diváků. I když se začalo hrát trochu později než bývá zvykem, nakonec se vše rozjelo ke spokojenosti pořadatelů i samotných diváků.  . Páteční vlna hraní se protáhla do hluboké noci.

V sobotu jsme zahájili opět v 11.00 vytažením festivalové vlajky a zahráním písní Pahorky 25. ročník soutěžního písničkového festivalu.

 

..dále uvádíme zápis diváků…

 

Na trampský písničkový festival se vždycky těšíme proto, že je připravený pro návštěvníky i účinkující opravdu přitažlivě. Organizátorům se to podařilo i letos k 25. výročí jeho konání.

 Přesvědčilo nás to hned, když jsme si přečetli na tabuli program se jmény vystupujících kapel a skupin. Ty slibovaly dobrou kvalitu vystoupení, stejně tak i doprovodný program, soutěže a také trampskou výstavu. Kapely měly ještě navíc další soutěžní úkol, aby složily a zazpívaly oslavnou píseň s textem k 25. výročí festivalu. Kapely podmínku splnily, výjimku měla pouze kapela Valchagenk, která se přihlásila na poslední chvíli. Hodnotící porota měla zase určitě velké dilema vybrat skutečně tu nejlepší. Zlatým hřebem odpoledního programu bylo vystoupení mladých mažoretek ze Zakřan. Předvedly se svým zajímavým a moc pěkným vystoupením, se kterým se umístily v národní soutěži na předním místě, ale také v jednotlivcích.

Jednotlivé kapely a vystoupení uváděli pořadatelé Drobek a Kunta. Drobek opakovaně zval na návštěvu výstavy v sále sokolovny, kterou uspořádala ke 100. výročí trampingu, brněnská trampská skupina EXPOZICE TRAMPINGU. Výstava zaplnila celý sál, zájemce provázel a neúnavně informoval o jednotlivých exponátech kamarád Kamzík. Podle ohlasů se výstava líbila a kamarádi hodnotili její rozsah a zpracování.

O přestávce byla vyhlášena soutěž, kdo nejrychleji vypije brčkem pivo. Přihlásili se čtyři soutěžící. Vítězem se stal kamarád Speedy. Co vyhrál? Samozřejmě zase pivo!
Jako hosté vystoupili Old Boys Poutníci z Brna s Frantou Linhárkem. S velkým zájmem se samozřejmě očekávalo večerní vystoupení dalšího hosta, kapely Kamelot s kapelníkem a zpěvákem Romanem Horkým, na které se přišli podívat i další zájemci.

Po přestávce hrály další přihlášené kapely, a že hrály také výborně, je poznat z velkého potlesku i malých nahrávek v albu.

Jubilejní Trampská nota se opět vydařila, včetně počasí. Organizátorům Trampské Noty přejeme další úspěšné roky! Opravdu UMÍÍÍ!
Na ukončení festivalu byl zapálen slavnostní oheň a vyhlášeny výsledky soutěží.
V soutěži skupin zvítězila Kósavá deka Brno,
V divácké soutěží skupina Careta Křenovice,
Oslavná píseň: Šero Šemíkovice,
Zlatá vrána - Blanka Bartáková se skupiny Otisk
Zlatý havran - Pavel Barták ze skupiny Otisk
Zvláštní ceny poroty: Vokální výkon - Lucie Hédlová ze skupiny Careta,
Instrumentální výkon -Milena Meisslová, houlslistka ze skupiny Flám
Cena pořadatele: Genciána
Cena časopisu Oslavské Boudy: Valchagenk – Vladislav

Eva a Palec

 

Večer po ukončení hudební produkce jsme zapálili slavnostní oheň, rozdali ceny za pomoc s přípravami a rozdali veškeré ceny připravené pro soutěžící. To už za deště, který postupně sílil. Přesto vydrželo u ohně poměrně hodně vytrvalců, někteří i hráli na hudební nástroje a vůbec jim nevadilo, že cedí jak z konve.  Sobotní písničkové soutěže se účastnilo 150 platících diváků.

 

Nedělnímu ukončení přihlíželo posledních pár desítek nejvěrnějších, neboť po dešti se pěkně ochladilo a hřiště sokolovny bylo plné bláta.

 

Jako pořadatelé bychom rádi poděkovali všem účastníkům festivalu, pomocníkům, sponzorům i divákům, prostě všem, kteří nám nějakým způsobem pomohli či finančně přispěli a nebo k nám do Padochova na jubilejní 25. ročník Trampské noty zavítali.

 

Za rok na 26. ročníku ahoj!

 

Za pořadatele Drobek

 

Kompletní výsledky

 

Trampská nota - soutěž skupin:

1.         Kósavá deka - Brno

2.         Careta - Křenovice

3.         Bounty - Brno

 

Divácká Nota skupiny:

1.         Careta - Křenovice

2.         Otisk - Vysočina

3.         Šero - Šemíkovice

 

Oslavná píseň 25 let festivalu:

1.         Šero - Šemíkovice

2.         Otisk - Vysočina

3.         Kósavá deka - Brno

 

Zlatá Vrána:                  Blanka Bartáková ze skupiny Otisk

Zlatý Havran:                Pavel Barták ze skupiny Otisk

 

Zvláštní ceny poroty:    

Vokální výkon - Lucie Hédlová ze skupiny Careta

Instrumentální výkon – Milena Meisslová, houslistka ze skupiny Flám

                                              

Cena pořadatele:  Genciána

Cena časopisu Oslavské Boudy:  Valchagenk - Vladislav

 

Složení poroty

1.         Předseda Jiří Látal al. Píďa ze skupiny Old boys Poutníci - Brno

2.         Martina Hrbková  ze skupiny Přístav - Brno

3.         Jiří Polák al. Sup ze skupiny Ozvěna - Brno  

 

Zvuk

Zbyněk Kříž  - Brno 

Aleš Hrbek – Brno

Vojta Kříž – Brno