Zveme Tě na páté pokračování této akce, 

které se bude konat:

11. - 13. října 2024

ve Školicím a vzdělávacím středisku ČTU
v Blansku – Obůrce
 

 

 

Základní informace:

Zveme všechny

současné i budoucí,
profesionální i amatérské,
nadané i „prostě jen zapálené“

 hudebníky a přátele hudby na hudební sympozium* "Nahoru, dolů".

Cílem této akce od počátku bylo zorganizovat setkání muzikantů z řad ČTU, kteří si rádi zahrají a zazpívají s ostatními kamarády naladěnými na podobný žánr, a zároveň se třeba také rádi něco přiučí nebo naopak předají své zkušenosti ostatním. Právě na toto předání hudebních zkušeností a načerpání inspirace často na běžných akcích nezbývá moc času. 

Nebudeme celý víkend jen hrát a zpívat. Bude to i tentokrát jednak o vzájemném předání (zejména hudebních) zkušeností, seznámení se s něčím novým, spolupráci, trochu si „hudebně“ zasoutěžíme a určitě také „vypadneme“ na chvíli ven do okolní přírody. Pokud bude vhodná příležitost, určitě se pokusíme pozvat i nějakého externího hudebního hosta.

Zváni jsou všichni z řad České tábornické unie hrající na jakékoliv hudební nástroje, které vezmou s sebou. Pokud na nic nehrajete, ale rádi zpíváte, tak pro vás máme radu: hudebním nástrojem se pro tento účel rozumí i např. triangl, rumba koule, různá chrastítka apod. Nečlenové ČTU mají možnost se zúčastnit v případě, že budou tři týdny před akcí ještě volná místa.

(*) Sympozium – bylo dle Wikipedie ve starém Řecku a Římě důležitou společenskou institucí. Bylo to fórum, kde mohli přítomní debatovat, intrikovat, chvástat se nebo prostě popíjet a bavit se s ostatními.

 

Výběr z archivu:

4 - říjen 2023

3 - říjen 2022

2 - říjen 2021

1 – říjen 2019