Reference
absolventů
kurzu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mnozí z absolventů našich kurzů nám vyjádří pochvalu, poděkování. Občas někdo napíšepár vět na Facebook, nebo pošle poděkování mailem.

Naši milí absolventi, velice si vážíme Vašeho uznání a děkujeme za něj! 

   

22. 6. 2021

Zdravíčko, kurz byl úplně super, moc jsem si to tam užila a všichni jste tam moc fajn. Jsem ráda, že jsem se do toho pustila a udělala si ho. Strašně dobré jídlo a styl, díky kterému jsem si toho dost zapamatovala. Děkuju moc.

Jan Lišovská, Břeclav

 

22. 6. 2021

Ahoj, ráda bych tímto moc poděkovala za výjimečně skvělé dny. Velké díky paří nejen našemu školiteli a kuchaři, ale i jejich rodinám. Připravili jste pro nás skvělé zázemí, dostali do nás mnoho informací (a hodně dobrého jídla) a taky jste nás obohatili o příjemné zážitky se skvělými lidmi. To všechno vás jistě stálo hodně času a energie. Takže děkuju, a doufám, že se zase někdy setkáme.

Mějte se všichni krásně a brzy na shledanou, ahoj. 

Jíťa Vychodilová, Boskovice

 

21. 6. 2021

Chtěla jsem Vám moc poděkovat za skvělý kurz, určitě budu dál doporučovat. Skvělé jídlo, prostředí a hlavně lidi. Děkuji

Kristýna Hrušková, Brno

 

21. 6. 2021

Hezký den, ráda bych Vám ještě jednou moc poděkovala za skvělou organizaci tohoto kurzu. Během těchto 4 dní jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací, které se nám do budoucna jistě neztratí. Zdeněk je člověk na svém místě a jeho zkušenosti, trpělivé vysvětlování a celkový přístup nám jistě velice pomohli k úspěšnému absolvování tohoto kurzu. Praktická část byla také velice zajímavá a poskytla nám možnost reálně vyzkoušet předchozí teoretické znalosti. Dalším bonusem byla velice příjemná, různorodá parta lidí, fajn ubytování a naprosto skvělá kuchyně.

Hanka Švehlová, Sušice

 

20. 6. 2021

Nazdar všem na Obůrce, rád bych tímto poděkoval za príma prodloužený víkend při kurzu ZZA. Jeho náplň byla přínosná a Zdeňkův výklad s praktickými radami byl super. I přes nutnou "nalejvárnu" měly všechny podané informace i praktická cvičení svůj význam a je fajn, když vás školí člověk, který zná pohled z obou stran. Pro mně, který byl na Obůrce poprvé, bylo příjemnou stránkou také stravování. Petr s pomocníky se o nás staral jako o vlastní a kuchyň byla vynikající. Takže díky Ráďa, Kroměříž

Mgr. Radomír Laštovica, Kroměříž

 

20. 6. 2021

Ahoj,

Zdravotnický kurz byl prima,

už vím, jak se léčí rýma.

Na třísku, klíště i na spalničky,

užívám Hippokratovy čepičky.

Po celou dobu skvělé stravování

a na luxusních pokojích spaní.

Má jen jednu stinnou stránku

a tou je nedostatek spánku. 

Není totiž žádný div,

že super je tu kolektiv.

A nakonec povím vám,

jak jsem ráda, že vás znám.

Zážitky a poznání,

toť zdravoťáku poslání.

 

Takže tak, měla jsem nějakou moc kreativní chvíli. :-) Ještě jednou musím říct, že to bylo skvělé! Super zdravoťák! A to jídlo! Pecka!  Děkuji moc a zdravím!

Klára Palánová, Brno

 

9. 6. 2021

Ještě jednou moc a moc děkuji za pečlivě a zodpovědně připravený kurz zdravotníka zotavovacích akcí. Ač na tábory jezdím spoustu  let, dozvěděla jsem se tu mnoho nových a užitečných věcí. Velmi mne překvapilo, kolik změn se událo v poskytování první pomoci od dob, kdy jsem s dětmi začínala. Spoustu věcí jsem si zde ujasnila, oživila, obnovila a aktualizovala. Ale nejen samotný kurz byl super, abych nezapomněla, výborné jídlo po celou dobu, opravdu nikdo nestrádal - díky moc za ty mňamky. Díky a klobouk dolů  též za kulturní večer s písničkami. A jako bonus- během procházek v téměř panenské přírodě dokonalá očista hlavy od problémů a  starostí. Takže za mně  jedna hvězda třikrát potržená :-).

Se srdečným pozdravem a vřelými díky

Jitka Obrová, Sobůlky

 

7. 6. 2021

Rád bych poděkoval za kurz zdravotníka, který byl po všech stránkách velmi dobře zorganizován. Lektor Zdeněk je opravdový profesionál. Jeho výklad byl poutavý, srozumitelný a díky velkému množství osobních zkušeností velmi obohacující. Jídlo bylo výborné a bylo ho opravdu dostatek. Ubytování hodnotit nemohu, protože jako téměř místní jsem jezdil spát domů, ale ostatní účastníci kurzu vždy ráno vypadali velmi spokojeně, takže i po této stránce nejspíš žádný problém. Ještě jednou děkuji.

Lukáš Buřt, Blansko  

 

11. 6. 2020

Chtěla bych ještě jednou poděkovat za celý kurz, bylo to skvělé. Odborná část skutečně odborná, prostředí bylo přátelské, strava výborná a večerní kytáry zkrátka jen podtrhly celkový skvělý dojem z prodlouženého víkendu.

Markéta Hrnčálová, Praha

 

10. 6. 2020

Ahoj, díky moc za kurz zdravotníka, všem nám to moc dalo a navíc jsme se skvěle bavili.  Byl to nabitý víkend nejen znalostmi, ale i zábavou. Během 4 dnů jsme se dozvěděli víc, než jsme vůbec čekali, poznali skvělou partu nadšených lidí a pochutnali si na výtečném jídle. Prostředí, ve kterém se kurz uskutečnil, je krásné jak v budově, tak i za oknem. Naše zkušenosti jsou shrnuty v tomto článku:

https://www.skautbystricenp.cz/2020/06/09/vzdelavani-vedoucich-tentokrat-na-kurzu-zdravotniku/ 

Za skauty ze střediska Klen Bystřice nad Pernštejnem vřele doporučuji.

Veronika Antošová, Bystřice nad Pernštejnem 

 

8. 6. 2020

Mockrát děkujeme za celý zdravotnický kurz, byly to parádní dny, oceňujeme profesionální a velmi přínosné zdravotnické vedení, vynikající jídlo, skvělou organizaci a mimořádně příjemnou přátelskou atmosféru. Vůbec se nám nechtělo odjíždět. Těšíme se na další akce u vás! 

Barbora a Marie Vaňkovy, Bílovice nad Svitavou

 

8. 6. 2020

Ahoj, zdravím všechny, děkuji za skvěle zorganizovaný kurz. Zdeněk je opravdu člověk na svém místě, jeho výklad byl příjemný i přes časovou náročnost přednášek. Všechny informace doplňoval praktickými radami i zkušenostmi. Ubytování bylo fajn a jídlo absolutně vynikající. Zvlášť sobotní gulášek se povedl.  Všem tento kurz vřele doporučuji. Děkuji za krásné 4 dny a snad se zase někde potkáme. 

Zuza Matějková, Zbýšov

 

8. 6. 2020

Ahoj, ještě jednou chci poděkovat za moc super kurz a zasílám pár vět jako zpětnou vazbu: Kurz byl moc fajn, dozvěděl jsem se všechno, co jsem potřeboval vědět abych mohl s klidným svědomím dělat zdravotníka na táborech. Kurz byl hodně zaměřen na táborovou praxi, za což jsem byl rád. Atmosféra kurzu byla naprosto parádní, jídlo naprosto perfektní (dokonce bylo zajištěno i pro mě s bezlepkovou dietou) a večery s kytarou - balzám pro duši.  Mějte se všichni moc fajn, snad brzy nashledanou,

Matěj Jirout, Choceň

 

10. 6. 2019

Byl jsem již na několika kurzech pořádné ČTU Jihomoravského kraje. Velmi ochotní a erudovaní lektoři, příjemné prostředí i zázemí. Výborná kuchyně a rodinný přístup. Na akce pořádané ČTU JM se vždy těším. Není co vytknout a mohu jen doporučit a chválit. Kdo nevyzkouší, nepochopí.

Miloslav Chlumský "Mamut", Horní Rožínky

 

9. 6. 2019

Ráda bych poděkovala za skvěle připravený kurz Zdravotníka zotavovacích akcí 2019. Sešli jsme se z různých koutů a stala se z nás na pár dní parta, která se určitě neviděla naposledy. 

Zdeněk s námi měl spoustu trpělivosti, vysvětloval, poradil a podařilo se mu nacpat do našich hlav tolik vědomostí, abychom zvládli udělat závěrečnou zkoušku. Navíc odpověděl na všechny naše otázky, které jsme mu položili. Naše učení bylo plné příběhů z praxe, díky kterým jsme si vše lépe zapamatovali, praktických cvičení a nezbytných poznámek. 

Veliká poklona směřuje do kuchyně Medvědovi a jeho skvělému týmu, za velmi dobré jídlo a velkou péči o naše pohodlí. Úžasné byly večery...no spíš noční hodinky s kytarami a novými přáteli. Tleskám ve znakové řeči, ještě jednou děkuji a těším se na další setkání.

Soňa Dudková, Bystřice nad Pernštejnem

 

9. 6. 2019

Děkuju za 4 bezvadné dny, výbornou kuchyni, dokonalé proškolení Zdeňkem a vůbec celý průběh kurzu. Hudební vložky jsem si taky maximálně užila a dobře si zahrála. Přeji si, abychom se ještě takhle někdy setkali.

Při odjezdu i slzička ukápla, šťastná, že jsem úspěšně absolvovala a smutná, páč se mi od nikoho z vás ani trošičku nechtělo.  Jste skvělí !!!! 

Těším se na viděnou, Jája Sopuchová, Příbor

 

9. 6. 2019

S kurzem jsem byl po všech stránkách spokojen, program kurzu byl velmi náročný, ovšem díky dobré organizaci a kvalitnímu lektorovi byly podmínky nejen absolvovat zkoušku "kvůli papíru", ale došlo na spoustu praktických rad a informací i na nácvik řešení skutečných situací. Nesmím zapomenout ani na dobré jídlo a pohodlné ubytování. 

Ještě jednou děkuju, rád bych se pak ještě přihlásil na kurz pro hlavní vedoucí, až jej budete vypisovat.

Zdravím Václav Bělohlavý, Frýdek-Místek

 

14. 6. 2018

Máme jednu (vele)úspěšnou absolventku zdravotnického kurzu: Kikču - Rambo (pozn.: Kristýna Kunzeová) - Jen 1 chyba v závěrečném testu!

Přijela z kurzu úplně nadšená a napumpovaná novou energií.  Líbilo se jí úplně všechno - nejvíc ale to, jak vaříte. Říkala, že se dlouho tak dobře nenajedla a to je fakt velká pochvala, protože její tatínek je profi kuchař! :-)

Ten kurz u ní splnil hned dva účely a to jak ten odborný, tak ten prostého lidského zapálení se pro věc. Doufám, že tu energii bude schopna předat v klubu dál. Je jako vyměněná a myslím, že tento "nakopávací efekt" společných akcí je k nezaplacení. Takže velké díky všem organizátorům!

Říkala, že už se nemůže dočkat doškolováku...

Jolana Šedová za Kristýnu Kunzeovou, Brno

 

13. 6. 2018

 Posílám srdečný pozdrav všem z ČTU na Obůrce!!

Chtěla bych kurz "Zdravotník zotavovacích akcí" všem vřele doporučit. Byla jsem velice spokojená jak s organizací celé akce, přednáškami, ubytováním i stravou.

 Vládla zde přátelská atmosféra, díky které se staly náročné, (avšak velmi zajímavé a užitečné) přednášky o to příjemnější. Doktor je profesionál každým coulem, vždy každý dotaz ochotně a srozumitelně vysvětlil, líbila se mi také praktická cvičení v kurzu.

V neposlední řadě patří můj velký dík také všem, kdo se starali o naše hladové žaludky, strava byla božská. Moc za všechno děkuji a těším se zase někdy na viděnou. JitushKa

Jitka Řehánková, Bučovice

 

12. 6. 2018

Krásný den posílám do příjemného místa plného milých a pozitivních lidí v Obůrce.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za perfektně odvedený kurz Zdravotníka, který opravdu předčil má očekávání. Kurzů všech možných druhů je v dnešní době xxxx a štěstí má ten, kdo “narazí” na opravdu kvalitní, na kterém získá více než jen kvantum informací. Vše bylo přehledné, problematika jasně a srozumitelně vysvětlena a následně prakticky předvedena. Teď mám ve všem jasno.

Těší mě, že bude-li zapotřebí, budu schopna pomoct a za to Vám upřímně děkuji.

Adéla Grodová, Ostrava

 

22. 6. 2017

Rád bych pozval všechny, kteří ještě nemají zdravotnický kurz, aby neváhali a přihlásili se na kurz, který pořádá Česká tábornická unie. Co vás tam čeká a na co se můžete těšit?
Předně vřelé přijetí od všech organizátorů. Poznáte nové lidi. Pořádně se najíte (kvalita je famózní, a dokonce vám vyjdou vstříc i pokud máte dietu). No a v neposlední řadě se můžete těšit na profesionální výklad od záchranáře Zdeňka, který zodpoví každý dotaz a vysvětlí každou nejasnost.
Takže neváhejte a přihlaste se! Sám jsem byl překvapený, na jak vysoké úrovni kurz proběhl. Za mě bezkonkurenční kurz. Díky!

Vladimír Pokorný, Strážnice

 

14. 6. 2017

Zdravím a pozdravuji, chtěl bych Všem poděkovat za nádherný prodlužený víkend na školení u ČTU v Obůrce. Díky zdravotnickému kurzu jsem získal spoustu nových informací a hlavně řešení konkrétních reálných situací, které mohou nastat na oddílových výpravách nebo na letním táboře. Zdeněk vše srozumitelně vysvětlil a odpovídal na naše dotazy. Petra a Hanku bych vřele doporučil každému co se týká jídla. Jídlo bylo opravdu výborné. Velký výběr u snídaně. Oběd a večeře ...... to prostě nešlo sníst. Ubytování +++++. Vřele doporučuji, pokud váháte. Za sebe dávám 100%. Ještě jednou děkuji za příjemný pobyt.  

Martin (Marťan) Bílý, Ostrava

 

13. 6. 2017

Za celý kolektiv vedoucích z LDT Julinčina údolí chceme poděkovat Zdeňkovi za skvělý výklad a praktickou část ZZA a dále celému kolektivu kuchyně za skvělou domácí kuchyni, zpestřenou výrobu bezmasých jídel pro moji drahou polovičku :). Určitě počítáme s účastí na doplňkovém kurzu či kurzu hlavního vedoucího.

Lukáš Táborský, Lípa nad Orlicí

 

13. 6. 2017

Děkuji za skvělý kurz zdravotníka zotavovacích akcí. Vše bylo na jedničku - školení od Zdeňka nemělo chybu a zázemí na Obůrce taktéž. Příjemní lidé, jídlo super, vše prostě a jednoduše parádní. Budu ráda vzpomínat.  

Klára Bílková, Černá Hora

 

12. 6. 2017

Celý kurz byl skvělý od jídla, ubytování až po přednášky :) a za to všechno velké díky!

Hana Milotínská, Dvůr nad Labem

 

11. 6. 2017

Ještě jednou děkuji za prima 4 dny v Obůrce, byl jsem mile překvapen nejen lektorem, ale i personálem, děkuji za výborné jídlo a pohodu, tito lidé opravdu tábor umí, MOC DĚKUJI.

Zdeněk Sovík, Přerov

 

14. 6. 2016

Zdravím, ráda bych poděkovala za opět velmi příjemný prodloužený víkend na Obůrce. Moc bych chtěla poděkovat ještě jednou našemu vyučujícímu, který nás školil celé čtyři dny. Za takovou krátkou dobu, jsme probrali spoustu informací, jak teoretických tak praktických. Školení probíhalo ve velmi přátelském a milém kolektivu a pokud bude možnost, ráda bych se s vámi všemi viděla znovu. Ještě bych moc ráda poděkovala všem, co se o nás během těchto dní starali. Jídlo bylo opět vynikající :) Mějte se všichni moc a moc dobře :)

Marcela Vetchá, Hrušovany u Brna

 

14. 6. 2016

Chtěl bych velice poděkovat za super organizaci, vynikající stravu, perfektní lidi i lektory! I přes mé prvotní obavy (jestli to dám či ne) tak to do mne na tomto kurzu suprově dostal. Přínos absolvování kurzu je nevyčíslitelný! V každém případě budu Vás a Vaše kurzy doporučovat! Mějte se všichni krásně a zase někdy ahóóój :-)

Milan Boháč, Újezd u Boskovic

 

13. 6. 2016

Ahoj, … bylo to super a jsem velice rád, že jsem se jí mohl účastnit. Líbilo se mi propojení normální výuky a praxe. Jídlo, zábava a ubytování bylo na jedničku. A další úžasnou věcí bylo, že se sešla dobrá parta lidí. To je asi to nejdůležitější na těchto akcích. Ještě jednou moc díky. :) Mějte se hezky

Šimon Spielmann, Brno

 

13. 6. 2016

Ahoj, ráda bych Všem poděkovala za čtyři skvělé dny na Obůrce. Na kurzu jsem získala spoustu nových, zajímavých informací. Doktor vše srozumitelně a s velkou trpělivostí vysvětlil. Jídlo bylo jako vždy výborné. Díky za vše, mějte se pěkně. Ahoj

Inka Gotvaldová, Brno

 

12. 6. 2016

Zdravím, chtěla bych moc poděkovat za možnost si kurz udělat, s nově nabytými informacemi se cítím úplně jako lepší člověk. Kromě výborného jídla a skvělých lidí bych hlavně vyzvedla fascinující výkon pana Jedličky, a to hlavně jeho nádherný řečový projev, vytrvalost při výuce i její organizaci. Díky za všechno, klid a mír v srdci na věčné časy přeje Evička.

Eva Zavadilová, Brno

 

12. 6. 2016

Ahoj ahoj, chtěla bych moc poděkovat za skvělé čtyři dny. S kurzem jsem byla naprosto spokojená. Obohatila jsem jak svoje dosavadní znalosti, tak se dozvěděla i spoustu nových věcí. Organizace kurzu byla perfektní, ostatně jako každá akce pořádaná ČTU. Díky ještě jednou Doktorovi, jak za teorii, tak praxi. Na kurzu se sešla i skvělá parta lidí, bez které by kurz nebyl takový, jaký byl. Díky moc!! A jak já ráda říkám: "Na Obůrce prostě nikdy nemůže být špatně!"

Veronika "Granko" Pelcová, Brno

 

15. 6. 2015

Ahoj, děkujeme za super akci - od zdravotnického kurzu bychom rozhodně nečekaly tolik zážitků :-) Přesto, že přednášky byly opravdu dlouhé a informací bylo mnoho, vše bylo podáno srozumitelně a zajímavě. Také musím vyzdvihnout stravu - mňam. Prostě opravdu za málo peněz, hodně muziky. Ještě jednou díky a přejeme krásné prosluněné léto plné zážitků.

Hanka Toráňová a Vendy Trčová, Cvikov

 

14. 6. 2015

Zdravím posádku Zdravotnického kurzu na Obůrce 2015. Chtěla bych poděkovat za skvělou organizaci a zázemí Hance a Mili (česnečka jako od maminky), "Doktorovi" Zdeňku Jedličkovi za profesionální vedení kurzu (od fyziologie lidského těla přes neodkladnou první pomoc až po interaktivní téma hromadné neštěstí a transport raněného) a zbytku bezva party. Jako rekvalifikantka oceňuji zejména shrnutí stavu co se změnilo - v dokumentaci i nejnovější postupy 1. pomoci a nácviku KPR. Žádný dotaz z praxe nezůstal nezodpovězen. Podklady na CD dozajista přijdou vhod - necítila jsem se jako ve škole, kde si vypíši ruku do zlomeniny zápěstí :) Krásný tábor ve zdraví!  

 Lenka "Babuše" Babáčková, Brno

 

14. 6. 2015

To jaká forma vyučování bylo 10 z 10 naprosto super, konkrétně to že Zdenek informace říkal velice energeticky a zaujatě, tak že si člověk mohl jednotlivé situace představit. Při tak velkém množství informací je pro mě osobně velice obtížné udržet pozornost, avšak u Zdenka to bylo možný.
Jídlo bylo moc dobré = poklona do kuchyně. A to v jaký ceně se kurz pohybuje taky paleček nahoru. A jde vidět že jste dobrý kolektiv, takže vám fandím.

Jiří "Elíša" Slovák, Vsetín

 

24. 6. 2014

S kurzem jsem byla velice spokojená, jak s dostupností, tak i s obsáhlostí programu, zkušenostmi lektorů, ale také kuchyň, ubytování a seznámila jsem se tu s velmi zajímavými lidmi :) 

Hanka Skalická, Blansko

 

22. 6. 2014

Celý kurz byl skvěle zorganizovaný - od dobře členěného programu vlastního kurzu (střídání teorie a cvičení, diskuze o problematice, vhodné rozdělení jednotlivých okruhů do dne, praktický nácvik v terénu) až po skvělé ubytování, kuchyni a servis. Hlavní výhodou kurzu od České tábornické unie je pro mě to, že se celý kurz vešel do prodlouženého víkendu, nemusela jsem nikam dojíždět a složitě si upravovat vlastní program. Navíc jsem se seznámila se super lidmi, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Alena Pernicová, Sloup