Nabízíme nejen osvědčení, ale hlavně zážitky, bohaté zkušenosti a aktuální informace!

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie
z minulých let:

2024 - 1.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2024 - 2.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2023 - 1.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2023 - 2.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2022 - 1.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2022 - 2.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2021 - 1.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2021 - 2.kurz (ŠVS ČTU Obůrka)

2020 (ŠVS ČTU Obůrka)

2019 (ŠVS ČTU Obůrka)

2018 (ŠVS ČTU Obůrka)

2017 (ŠVS ČTU Obůrka)

2016 (ŠVS ČTU Obůrka)

2015 (ŠVS ČTU Obůrka)

2014 (ŠVS ČTU Obůrka)

2013 (ŠVS ČTU Obůrka)

2012 (ŠVS ČTU Obůrka)

2011 (ŠVS ČTU Obůrka)

2009 (ŠVS ČTU Obůrka)

2007 (Naloučany)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O kurzu:

Absolventi kurzu jsou oprávněni vykonávat funkci zdravotníka na zotavovacích a podobných akcích, táborech a školách v přírodě. Kurz v rozsahu 40 hodin je ukončen rekvalifikační zkouškou.  Absolventi obdrží  Osvědčení o rekvalifikaci pro pracovní činnost „Zdravotník zotavovacích akcí“.

           Absolvovat kurz doporučujeme všem vedoucím a instruktorům dětských kolektivů. Dále pak je povinností organizátorů táborů i jednotlivých akcí zajistit přítomnost  kvalifikovaného zdravotníka na akci.  Kurz je určen starším 18 let, (resp. účastníkům, kteří věku 18 let dosáhnou v roce konání kurzu). Absolventi kurzu mladší 18 let mohou funkci zdravotníka na zotavovací akci vykonávat až po dosažení plnoletosti.

          Osvědčení o absolvování kurzu má časově neomezenou platnost, velmi však  doporučujeme aktivním zdravotníkům (cca 1× za 4–5 let) jednodenní "dobrovolné" doškolení (již bez zkoušek) pro seznámení se s novou legislativou, zdravotnickými postupy, léky, … Tento "doškolovací den" pořádáme vždy v době konání našeho základního kurzu, zpravidla v sobotu.

 

Nejbližší termíny:

 

květen 2025

Informace a pokyny
k přihlášení zveřejníme
1. 8. 2024

 

Naše kurzy vedou
profesionální lékaři a záchranáři:

diplomovaný záchranář
Zdeněk "Doktor" Jedlička

MUDr. Petr "Půta" Štrbáň
(emeritní lektor)

 

 

 

 

Absolventi o nás napsali:

   

Zdravím, ráda bych poděkovala za opět velmi příjemný prodloužený víkend na Obůrce. Moc bych chtěla poděkovat ještě jednou našemu vyučujícímu, který nás školil celé čtyři dny. Za takovou krátkou dobu, jsme probrali spoustu informací, jak teoretických tak praktických. Školení probíhalo ve velmi přátelském a milém kolektivu a pokud bude možnost, ráda bych se s vámi všemi viděla znovu. Ještě bych moc ráda poděkovala všem, co se o nás během těchto dní starali. Jídlo bylo opět vynikající :)  Mějte se všichni moc a moc dobře :)  

Marcela Vetchá, Hrušovany u Brna

 
   

Chtěl bych velice poděkovat za super organizaci, vynikající stravu, perfektní lidi i lektory! I přes mé prvotní obavy (jestli to dám či ne) tak to do mne na tomto kurzu suprově dostal. Přínos absolvování kurzu je nevyčíslitelný! V každém případě budu Vás a Vaše kurzy doporučovat! Mějte se všichni krásně a zase někdy ahóóój :-) 

Milan Boháč, Újezd u Boskovic

 
   

Ahoj ahoj, chtěla bych moc poděkovat za skvělé čtyři dny. S kurzem jsem byla naprosto spokojená. Obohatila jsem jak svoje dosavadní znalosti, tak se dozvěděla i spoustu nových věcí. Organizace kurzu byla perfektní, ostatně jako každá akce pořádaná ČTU. Díky ještě jednou Doktorovi, jak za teorii, tak praxi. Na kurzu se sešla i skvělá parta lidí, bez které by kurz nebyl takový, jaký byl. Díky moc!!  A jak já ráda říkám: "Na Obůrce prostě nikdy nemůže být špatně!"  

Veronika "Granko" Pelcová, Brno

 
   

Ahoj, děkujeme za super akci - od zdravotnického kurzu bychom rozhodně nečekaly tolik zážitků :-) Přesto, že přednášky byly opravdu dlouhé a informací bylo mnoho, vše bylo podáno srozumitelně a zajímavě. Také musím vyzdvihnout stravu - mňam. Prostě opravdu za málo peněz, hodně muziky. Ještě jednou díky a přejeme krásné prosluněné léto plné zážitků.

Hanka Toráňová a Vendy Trčová,  Cvikov

 
 

všechny reference ...