Dostat se k nám můžete několika způsoby ...

 

 

vzdálenosti z Obůrky:

Blansko: 5 km

Brno: 34 km

Praha: 220 km

 

 

 

   
 

1. Hromadnou dopravou

Z Brna vlakem směr Skalice nad Svitavou, Letovice, Svitavy. Při cestě vlakem a následně autobusem je výhodnější vystoupit na vlakové zastávce Blansko (to je první vlaková zastávka v Blansku směrem od Brna). Autobusové nádraží se nachází těsně vedle nádraží vlakového ... cca 2 minuty chůze. Pro cestu na Obůrku doporučujeme využít autobus (linka 223 a 233), z Blanska do Obůrky je to 5 km stále do kopce. Cesta zpět do Blanska je naopak příjemnou procházkou. Pokud však půjdete z Blanska do Obůrky pěšky, je výhodnější vystoupit na druhé zastávce od Brna tj. Blansko-město. Zde ale zastavují jen některé vlaky.

POZOR!

Linka 223 je místní linka a ne každý internetový vyhledávač spojení ji umí najít – jezdí v pracovní dny každou hodinu, v sobotu, neděli a svátky 4× denně. Pro vyhledání spojení této linky použijte jízdní řád zveřejněný na webuwww.idsjmk.cz

   
 

2. Autem po vlastní ose

Z Brna:  

směr Svitavy, v obci Lipůvka odbočit směrem na Blansko.

Z Blanska na Obůrku:

VV Blansku (směrem od Brna) na křižovatce za čtvrtým kruhovým objezdem odbočíte z hlavní silnice vpravo na ul. Mlýnská. Odbočka vpravo není nijak značená, naproti ní je autobazar a aquapark. Po odbočení projedete v přímém směru dalším kruhovým objezdem a pak již stoupáte ulicí Dvorská vzhůru směr Češkovice. Pokračujete kolem konečné autobusu, rekreační zóny Palava, dalším stoupáním k Češkovicím, Hotelu Panorama a Vyhlídka. Pokračujete po silnici stále vzhůru. Následuje Obůrka. První dům v Obůrce, který uvidíte, je naše Školící a vzdělávací středisko (č.p. 63).  

   

    

    

A když už jste skoro v cíli ...

V obci Obůrka se středisko nachází na samém začátku vesnice - směrem od Blanska a Češkovic. Je to budova bývalé základní školy, tedy nejvyšší a největší budova v obci (nelze ji minout). Středisko je označeno tabulí.

Parkovat lze v Obůrce přímo u budovy našeho střediska nebo v její blízkosti, prakticky kdekoliv …s jedinou výjimkou, a tou je lesní cesta z boku naší budovy a prostor u vjezdu na ni. Zde je cizí soukromý pozemek a parkování v tomto prostoru má domluveno místní občan, který zde parkuje příležitostně svůj kamion a potřebuje zde prostor ponechat volný. V případě nejasností vás po příjezdu rádi nasměrujeme.   

GPS souřadnice střediska: 49°22'45.429"N, 16°41'19.692"E