Kontakt

Petr Hlaváč
(místonáčelník ČTU - JM)

e-mail: vr@ctujm.cz
(tel.: +420 737 823 850)

 

Základní informace

Budova bývalé základní školy leží na samém konci Obůrky v těsném sousedství hlubokých lesů a krásné přírody Moravského krasu, 4,5 km od Macochy a Punkevních jeskyní, 6 km od Sloupu a Sloupsko-Šošůvských jeskyní, 5 km od Blanska.

           Od roku 2008 budova slouží jako Školicí a vzdělávací středisko České tábornické unie - oblasti Jižní Morava. Využíváno je zejména pro různé pobytové akce děti a mládeže, vzdělávací kurzy, školní výlety, letní i zimní tábory, adaptační kurzy, školy v přírodě, klubovou činnost,  atp.

           V budově jsou zajištěna lůžka v pěti pokojích celkem pro 40 osob (vlastní spacáky nutné). Dále je k dispozici školicí místnost - klubovna, vybavená kuchyně pro vlastní vaření, sprchy s teplou vodou a toalety. Základnu je možno využívat celoročně, je vybavena ústředním topením.

           Pokud si nechcete vařit sami v naší dobře vybavené kuchyni, rádi vám chutně a levně uvaříme. Hlad je náš společný nepřítel a máme ověřeno, že našim hostům u nás opravdu chutná. Jídla je vždy dost, tolik, kolik kdo sní. Pro zajištění stravování  můžete rovněž využít nedalekou restauraci Obůrka.

           Středisko je dobře dostupné hromadnou dopravou - IDS. Vlakem do Blanska (trať S2) a z Blanska autobusem přímo do Obůrky (linka 223 a 233). Autobus jezdí několikrát denně včetně sobot a nedělí.

           Středisko Obůrka je možno pronajmout školám i mimoškolním organizacím, výhradně však pro akce dětí a mládeže.

Pro bližší informace o volných termínech, cenách a další podrobnosti nás neváhejte kontaktovat!

 

 

   
 
 
   
 
 
 

Jak to u nás vypadá?

 

 

 

 

  vstup do budovy   kuchyně   kuchyně - umývací kout  
 

 

 

 
 

školicí místnost, klubovna, jídelna (k dispozici Wi-Fi)

 
 

 

 

 
  ložnice 1 (14 lůžek)     ložnice 2 (8 lůžek)      ložnice 3 (10 lůžek)       
 

 

 

 
  ložnice 4  (5 lůžek)

 

 

ložnice 5  (3 lůžka) - umyvadlo,
zásuvka k internetu

  ping-pong
 
 
 

 

 

 
 

toalety 

 

sprchy

 

vstupní chodba