Pojď s námi zažít neobyčejný víkend plný nezapomenutelných zážitků Odneseš si zněj nejen „úřední“ potvrzení o absolvování školení, ale hlavně spoustu praktických rad, zkušeností a základních vědomostí, které Ti pomohou při vedení kolektivu dětí.

 

"Malá placka", jak kurzu pro začínající vedoucí dětských táborů, rádce a instruktory v České tábornické unii říkáme, je určen zejména pro ty, kteří se budou v některé z těchto rolí v rámci svého tábornického klubu, osady či jiné organizace teprve začínat nebo už nějakou malou praxi mají, ale rádi by se dozvěděli, jak si při práci vedoucího (rádce, instruktora) počínat správně a efektivně. Tedy tak, aby nejen svěřené děti, ale i Tebe, činnost bavila, přinášela ti uspokojení a současně abys věděl, na co si dát pozor a jak si poradit v nepříjemných situacích.

Kurz je určen (osvědčení mohou získat) pro účastníky starší 15 let. Horní věková hranice účastníka není stanovena. Programově je však koncipován pro účastníky ve věku 15–19 let. Výjimky jsou samozřejmě možné (ideálně po dohodě).

Absolvent kurzu získá základní teoretické i praktické znalosti z metodiky, pedagogiky a psychologie, bezpečnosti při činnosti s dětmi a první pomoci. Okrajově se na kurzu věnujeme i právní problematice a základům hospodaření.

Kurz vedou zkušení a dlouholetí lektoři, kteří jsou stále aktivními vedoucími dětských oddílů a klubů, pořádají tábory a činnosti s dětmi se dlouhodobě věnují. Teorie je co možná nejvíce prokládána praktickými cvičeními a diskusí. Dotazy účastníků jsou často cenné a inspirativní pro všechny! :-)

 

Nejbližší termín:

listopad 2024
ŠVS ČTU Obůrka

 

Fotogalerie:

ročník 2022 - Obůrka

ročník 2020 - Obůrka

ročník 2019 - Obůrka

ročník 2018 - Níhov

ročník 2016 - Níhov

ročník 2014 - Níhov

ročník 2012 - Níhov

ročník 2008 - Níhov

ročník 2006 - Níhov

ročník 2004 - Níhov