Letošní kurz je již plně obsazen!
Máte-li zájem o místo náhradníka, napište nám na vr@ctujm.cz . Pokud se nějaké místo uvolní, budeme vás ihned kontaktovat!

 

 

POZOR - možná změna termínu letošního kurzu:

S ohledem na aktuální koronavirovou nákazu a s tím spojená vládní nařízení, není jisté, zda bude letos možné náš kurz v plánovaném termínu uskutečnit. Zatím je příliš brzy na rozhodnutí; situace se vyvíjí a může se změnit pro nás příznivě i nepříznivě.

V každém případě kurz bude! Je ale dost možné, že v náhradním termínu: o prodlouženém víkendu na konci září, tj. 25. – 28. září 2020, také na Obůrce.  

Předpokládáme, že rozhodnutí, zda kurz bude v květnu nebo v září, bude možné udělat až v druhé polovině dubna, tedy těsně před květnovým termínem. Přihlášeným účastníkům tuto informaci zašleme e-mailem a zveřejníme ji také zde, na této stránce.

Pokud někomu náhradní termín v září nebude vyhovovat, bude se moci z kurzu odhlásit (do 30 dnů od definitivního upřesnění termínu) bez stornopoplatků = bude mu vrácena plná částka.

V případě dotazů jsme vám k dispozici  (je-li to možné, preferujeme komunikaci e-mailem: vr@ctujm.cz).

Těšíme se na setkání s vámi všemi!

                                                            Vaši lektoři :-)

 

 

 

 

 

Pojď s námi zažít neobyčejný víkend plný nezapomenutelných zážitků Odneseš si zněj nejen „úřední“ potvrzení o absolvování školení, ale hlavně spoustu praktických rad, zkušeností a základních vědomostí, které Ti pomohou při vedení kolektivu dětí.

 

"Malá placka", jak kurzu pro začínající vedoucí dětských táborů, rádce a instruktory v České tábornické unii říkáme, je určen zejména pro ty, kteří se budou v některé z těchto rolí v rámci svého tábornického klubu, osady či jiné organizace teprve začínat nebo už nějakou malou praxi mají, ale rádi by se dozvěděli, jak si při práci vedoucího (rádce, instruktora) počínat správně a efektivně. Tedy tak, aby nejen svěřené děti, ale i Tebe, činnost bavila, přinášela ti uspokojení a současně abys věděl, na co si dát pozor a jak si poradit v nepříjemných situacích.

Kurz je určen (osvědčení mohou získat) pro účastníky starší 15 let. Horní věková hranice účastníka není stanovena. Programově je však koncipován pro účastníky ve věku 15–19 let. Výjimky jsou samozřejmě možné (ideálně po dohodě).

Absolvent kurzu získá základní teoretické i praktické znalosti z metodiky, pedagogiky a psychologie, bezpečnosti při činnosti s dětmi a první pomoci. Okrajově se na kurzu věnujeme i právní problematice a základům hospodaření.

Kurz vedou zkušení a dlouholetí lektoři, kteří jsou stále aktivními vedoucími dětských oddílů a klubů, pořádají tábory a činnosti s dětmi se dlouhodobě věnují. Teorie je co možná nejvíce prokládána praktickými cvičeními a diskusí. Dotazy účastníků jsou často cenné a inspirativní pro všechny! :-)

 

Nejbližší termín:

30. dubna – 3. května 2020
ŠVS ČTU Obůrka

 

Fotogalerie:

ročník 2019 - Obůrka

ročník 2018 - Níhov

ročník 2016 - Níhov

ročník 2014 - Níhov

ročník 2012 - Níhov

ročník 2008 - Níhov

ročník 2006 - Níhov

ročník 2004 - Níhov