Zpět na "O nás" 

             

 

     Česká tábornická unie je v České republice geograficky rozdělena na 12 oblastí - tzv. "Velkých rad". Každá Velká rada (v našem případě Velká rada oblasti Jižní Morava) sdružuje nižší organizační jednotky tzv. "tábornické kluby" nebo "trampské osady", případně "samotáře" - tedy členy, kteří nemají příslušnost k žádnému klubu nebo osadě.

 

     Tábornické kluby jsou samostatné organizační jednotky, většinou s vlastní právní subjektivitou, podle nového občanského zákoníku tzv. "pobočné spolky".  V naší oblasti máme velké kluby, které mají 100 i více členů, ale také kluby menší, 15–20 členné. Tábornické kluby pracují samostatně, většinou celoročně ve svých klubovnách a na svých táborových základnách.

      Tábornické kluby, které sdružuje Velká rada oblasti Jižní Morava:    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         

 Brno

TK Dřevaři      
         

 Brno

TK Dřevaři      
         

Brno

Foxis   https://foxis.cz/  
         

Brno

TK Kamzíci Brno   http://kamzici.cz/  
 

     Tábornický klub Kamzíci působí v Brně, ve staré Líšni. Pořádá každoročně třítýdenní letní tábor v srpnovém termínu. Po celý rok se pravidelně schází na schůzkách, pořádá víkendové i vícedenní akce. Noví členové jsou vítáni, více informací viz naše stránky .
 

TK Kamzící Brno přijímají nové členy.
Více informací najdete na stránce věnované náboru.".

 

 
         

 Brno

TK Kompas   http://tkkompas.com/  
 

      TK Kompas je klubem s celoroční činností, ať už v podobě každotýdenních schůzek, víkendových akcí, či letních táborů. Jeho působištěm je centrum města Brna, kde má klubovnu. Pro letní tábory nejčastěji využívá vlastní táborovou základnu v Kunčině Vsi, kterou nabízí i k pronájmu veřejnosti.      
 

TK Kompas přijímá děti z 2.–4.třídy do svého oddílu s celoroční činností. 
Bližší informace a kontakt k dispozici zde.

 

 
         

Brno

TK Korýši   http://pochod.vyskovnice.cz/korysi.htm  
 

     TK Korýši pořádá pro veřejnost celoroční akci Brněnská výškovnice 216–1491 m n. m., v rámci které jsou provozovány schránky na 30 vrcholech, které jsou jistým způsobem významné pro Brno. Na přelomu května a června klub pořádá dálkový pochod Brněnské vokruch vokolo Štatlu … aneb 100 kiláků za den.

 
         

 Brno

TK O.K.   http://www.kulisci.info/  
         

Brno

TK Rawen    https://tkrawen.cz/  
         

Brno

TK Rozrazil   http://tkrozrazil.cz/  
 

     TK Rozrazil funguje v rámci České tábornické unie nepřetržitě od roku 1990. Vyvíjí celoroční klubovou činnost (pravidelné schůzky v Brně Medlánkách, jednodenní i víkendové výpravy, expedice, v červenci letní tábor u Kralic nad Osalvou). Vedoucí pracující s dětmi jsou plnoletí, náležitě proškoleni pro tuto práci a sami jsou dlouholetými členy klubu.

 
         

 Brno

TK Smrček   http://tksmrcek.cz/  
 

     TK Smrček  pořádá dva turnusy letních táborů na své základně v Hamernici u Rokytnice v Orlických horách. Klub nemá pravidelnou celoroční činnost, v průběhu roku však pořádá pro účastníky táborů a jejich kamarády jednou za 2 měsíce zajímavé akce.

 
         

Brno

TK Sokoli   http://www.tksokoli.cz/  
 

     V průběhu roku klub pořádá: Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy, Turnaj ve streetbalu v Komíně, Čištění Říčky v Mariánským údolí a Rodinný turnaj v nohejbalu na Bigy. V neděli chodíme hrát fotbal do Salesiánského střediska v Brně, Žabinách. O víkendech rádi zavítáme na srub, který jsme si postavili u skály nad řekou na Vysočině. Během roku vykopeme a znovu zakopeme naši úmluvu, potkáme se na Indiánských vánocích v zasněženém lese, oslavíme založení klubu, které bylo 20. ledna 1990, prožijeme zimní radovánky v Jeseníku o pololetkách. O prázdninách pořádáme dva letní tábory, jeden pro tu nejmenší drobotinu (většinou potomky sokolů) a druhý putovní pro zkušené kmety (zakládající členy klubu).

 
         

Brno

TK Stopaři      
         
 Kuřim TK Křováci    
 

       Průběžně pracuje s dětmi a organizuje různé výlety a aktivity pro děti a dospělé. Pořádá letní dětský tábor ve Skryjích a Lukostřelecký den „O růže zámecké paní“

 
         
 Kuřim TK Skryjáci  

https://skryjaci-kurim.tabornicka-unie.cz/

https://www.taborskryje.cz/

 
 

       TK Skryjáci Kuřim se skládá převážně z bývalých členů TK Křováci Kuřim. Pokračuje v zavedené  činnosti, pořádá dva turnusy letních táborů pro děti a mládež ve Skryjích u Tišnova. Průběžně se věnuje činnostem s dětmi, pořádá akce pro vedoucí, dospělé i celé rodiny např. pálení čarodějnic, výlety a turistické pochody. Organizuje různé vědomostní, sportovní a rukodělné aktivity.

 
         
 Říčany  TK Delfín   http://tkdelfin.cz/  
 

     TK Delfín pořádá dva čtrnáctidenní letní tábory a týdenní tábor v Obůrce u Blanska. O jarních prázdninách pak dva zimní lyžařské tábory v Jeseníkách. V průběhu roku se členové klubu pravidelně setkávají na své základně v Obůrce u Blanska. V rámci klubu pracuje Klub instruktorů, který organizuje své vlastní akce.  Klub zajišťuje provoz  ŠVS ČTU Obůrka.

 
         
 Blansko TK Tuláci   http://tulaci.hys.cz/  
 

     TK Tuláci je klub s celoroční činností. Několikrát za rok jezdí na vícedenní, převážně víkendové výpravy. Na podzim pořádá městskou hru Sever pro Jihu v Blansku, na jaře výroční oheň na Krkaté Bábě a v létě tábor.

 
         
Skalice n.Sv. TK Stopa   http://www.tk-stopa-skalice.estranky.cz/  
         

Újezd u Boskovic

TK Herousek   http://tk-herousek.webnode.cz/  
 

       Zakladatelé jsou z větší části současně členové SDH Újezd u Boskovic a SDH Lhota Rapotina. Činnost klubu je celoroční s tím, že vrcholem je společný osmi denní tábor. V průběhu celého roku pořádá TK Herousek  výlety do přírody nebo se účastní hasičských akcí. 

 
         
Zbýšov TO  60.míle      
         
Oslavany Sdružení pooslavských osad