Termíny kurzů:

předpokládáme květen 2026

Z důvodu ukončení platnosti akreditace MŠMT 
další kurz v tuto chvíli neplánujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z našeho kurzu si odnesete nejen "úřední papír", kvůli kterému pravděpodobně právě teď prohlížíte tyto stránky. Nabídneme Vám k němu také spoustu znalostí, praktických rad, zkušeností a nezapomenutelných zážitků.

... "Toto je místo a akce "srdcařů", těch co chtějí a nebojí se dělat to co je baví, umí dávat cenné rady a dovedou sdílet své zkušenosti, dojmy a zážitky. Místo plné nadšení a tichého spojenectví lidí, kteří "ví" co přináší práce s dětmi a ví, že za tím velkým úsilím stojí jedna jediná věta: STOJÍ TO ZA TO." ...

Hana "Baronka" Žaludová, Praha

(absolventka kurzu v roce 2015)

 

... děkujeme :-)

"Velká placka", jak kurzu (akreditovanému MŠMT) pro hlavní vedoucí dětských táborů v České tábornické unii říkáme, je nejen školení, na kterém je možné získat spoustu znalostí a praktických zkušeností od těch "nejostřílenějších" lektorů, ale také skvělou příležitostí, jak potkat nové lidi, kteří rovněž tráví svůj volný čas prací s dětmi, zjistit jak to u nich na akcích chodí, vyměnit si zkušenosti a inspirovat se pro svoji budoucí činnost. Právě tyto informace bývají pro naše absolventy významným bonusem k získanému osvědčení.

 

Fotogalerie
z minulých let:

2023 podzim (ŠVS ČTU Obůrka)

2023 jaro (ŠVS ČTU Obůrka)

2022 podzim (ŠVS ČTU Obůrka)

2022 jaro (ŠVS ČTU Obůrka)

2021 (ŠVS ČTU Obůrka)

2020 (ŠVS ČTU Obůrka)

2019 (ŠVS ČTU Obůrka)

2018 (ŠVS ČTU Obůrka)

2017 (ŠVS ČTU Obůrka)

2016 (ŠVS ČTU Obůrka)

2015 (ŠVS ČTU Obůrka)

2014 (ŠVS ČTU Obůrka)

2012 (ŠVS ČTU Obůrka)

2010 (ŠVS ČTU Obůrka)

2008 (Naloučany)

2006 (Naloučany)

Kurz je veden zkušenými a dlouholetými lektory:

 

 

 

 

 

 

 

 

RNDr. Jana Budíková
pedagogika, psychologie

      

Mirek Doležel
bezpečnost při práci s dětmi a mládeží

 

Mgr. Hana Hlaváčová
vedoucí kurzu, metodika

 

Petr Hlaváč
ekonomika, účetnictví, agenda HV

 

Zdeněk Jedlička, Dis.
první pomoc, hygiena

 

JUDr. Ludvík Ševčík
právní aspekty

 

   

Absolventi o nás napsali:

   

Ahojky všem, víkend, který jste nám umožnili prožít, byl pro mě tak naplňující, jako za poslední dobu nic. Kromě toho, že jsme se všichni dozvěděli obrovské množství doopravdy zajímavých informací, jsme se také seznámili s výbornou partou lidí, která si doopravdy sedla. To mohu potvrdit i tím, že hned další víkend za mnou jeden ze členů kurzů přijel na návštěvu na hospodu. To člověku udělá takovou radost. A to vše díky Vašemu kurzu. Poznala jsem skvělé lidi a co je ještě lepší, že mají stejné zájmy, mají úctu k přírodě, milují děti, společnost. Prostě paráda. A JÍDLO! No my jsme se měli jak na zámku.
Ze začátku kurz vypadal, že bude akorát nabušený informacemi, ale nakonec se ukázalo, že taktika "dokud mají energii, tak to do nich napereme" byla vynikající. Poslední dny hry na odlehčení byly skvělé. … Ještě jednou obrovský dík a omlouvám se za email rozsahu knihy, ale pár slovy se to jednoduše napsat nedalo.

Veronika Huková, Škrdlovice

 
   

… Bylo to s Vámi moc super, všichni byli moc fajn a ochotní. Mrzí mě, že to uteklo tak rychle, možná jsme ty testy mohli ještě o něco zkazit a prodloužit si pobyt s Vámi :-D. Každopádně si myslím, vlastně vím, že tento kurz mi přinesl spousta zajímavých a hlavně potřebných informací. Moc oceňuji přátelskou až rodinnou atmosféru :-D opět se mi potvrdilo, že lidi z ČTU jsou super parta plná elánu. A to moc děkuji. Doufám, že mi třeba vyjde nějaká z akcí na kterou jste nás zvali, třeba na: Něco mezi :-) Ještě jednou děkuju za všechno, ať se Vám daří v oddíle i osobním životě. Mějte se krásně :-)

Michaela "Moty" Jurková, České Budějovice

 
   

Ahoj kamarádi, chtěli bychom Vám poděkovat za super školení, které jste nám tak vzorně připravili. Hodně jsme si to užili, i když jsme nevěděli do jakého prostředí vůbec jedeme a nakonec to dopadlo tak, že jsme šli každý v pondělí do práce a furt jsme vzpomínali na ty čtyři nezapomenutelné dny. Není asi nic co by jsme vytkli, jídlo bylo vynikající, program pestrý, hry jsme si užili jako malé děti a lidé v kurzu + lektoři se stali našimi přáteli během chvíle. Asi jediné s čím jsme trochu bojovali byla sobotní přednáška do noci, u které jsme už usínali. Teď je před námi hodně práce s táborem, asi stejně jako u Vás, ale na podzim už to budeme mít volnější a doufáme že se někdy s Vámi zase setkáme. Rádi bychom se zúčastnili nějaké z Vašich víkendovek. Určitě bychom měli zájem kdyby ta možnost navštívení byla. Ještě jednou děkujeme.

Honza Veselý, Martin Vondra, Marek Štěpánek, Sbor dobrovolných hasičů Nové Strašecí

 
   

Ahoj Petře, Hani i všechni ostatní, kteří jste s podíleli na tom všem, co my všichni účastníci měli možnost v tomto kurzu se naučit, zažít i prožít. Bylo to vyčerpávající, ale nezapomenutelně krásné. Vám všem patří obrovský dík za vše. Všem, kteří by rádi získali maximum informací se spoustou neopakovatelných zážitků, kurz vřele doporučuji a za sebe pevně doufám, že se spolu zas někdy v budoucnu setkáme. Byli jste všichni skvělí. Ať vám všem zůstane i nadále tolik elánu, nadšení i optimismu pro další práci s dětmi a mládeží, jakož i všemi těmi, kteří svůj život obětují této nelehké, ale smyslupné praci.

Petra Litviková, Ostrava – Mariánské Hory

 
 

všechny reference ...